Ostatnio zamieszczone

Maroko. Szafszawan – niebieskie miasto

Szafszawan od początku stanowiło obowiązkowy punkt naszej podróży po Maroku.
Ukryte w górach Rif miasteczko, w którym spoczywają szczątki muzułmańskich świętych mężów przez stulecia było niedostępne dla obcokrajowców. Niewierni mieli do niego całkowity zakaz wstępu. Czasy się jednak zmieniły i dzięki temu nasza dwójka po 3,5 godzinnej jeździe z Fez, mogła zagubić się w labiryncie biało-niebieskich uliczek medyny tego niezwykle malowniczego miasteczka.

Czytaj dalej

Maroko. Casablanca, Meknes, Mulaj Idris i Volubilis

Po lądowaniu w Agadirze, który jako typowy nadmorski kurort nie przedstawia dla nas prawie żadnej wartości podróżniczej i który jak najszybciej chcemy opuścić, późne popołudnie spędzamy na odbiorze wynajętego samochodu, wizycie w lokalnym supermarkecie (ceny wyższe niż w Polsce) i noclegu w hotelu na obrzeżach miasta.
Następnego dnia rano ruszamy w stronę Fezu. Przed nami trasa licząca ponad 700 kilometrów.

Czytaj dalej

Czarnogóra. Park Narodowy Prokletije. Zla Kolata – opis wejścia na najwyższy szczyt kraju. Korona Europy

Dziewicze góry Prokletije, wyrzeźbione przez zjawiska krasowe skały i tropienie znikającego wśród nich szlaku, do tego widok opadającej 500 metrów pionowo w dół północnej ściany Zlej Kolaty oraz cudowna panorama z jej wierzchołka. Wejście na najwyższy szczyt Czarnogóry to był piękny, niezapomniany dzień.

Czytaj dalej

Czarnogóra. Jezioro Pivskie, trasa P14 przez Park Narodowy Durmitor, kanion rzeki Tara

Widzieliście właśnie Zatokę Kotorską i ulokowane nad jej brzegami miasteczka. Może dotarliście też do Budvy i pozostałych perełek adriatyckiego wybrzeża Czarnogóry. Jesteście przekonani, że kraj ten pokazał już to co w nim najlepsze.
Ruszcie jednak w stronę jego interioru – nad Jezioro Pivskie a następnie trasą P14 przez Park Narodowy Durmitor i dalej do kanionu rzeki Tara. Szybko przekonacie się, w jakim byliście błędzie.

Czytaj dalej

Czarnogóra. Zatoka Kotorska – co zobaczyć, atrakcje. Trasa P1 Cetynia-Kotor, miasta Kotor, Perast

Wizytówka kraju, ale też jedno z miejsc na liście must see obejmującej całe Bałkany. Krajobrazowa perełka wywołująca przysłowiowy opad szczęki, ale również rejon lokalizacji pełnych uroku miasteczek. Jakie miejsce w Czarnogórze zbiera od turystów najwięcej ochów i achów?
To Zatoka Kotorska, punkt obowiązkowy podróży do Montenegro.

Czytaj dalej