Wędrując po Beskidach w ciepłe dni nie chcesz męczyć nóg w ciężkich trekkingowych butach za kostkę? Masz w planach podejścia pod ściany wspinaczkowe? Szukasz lekkiego obuwia na wymagający górski teren? Poznaj buty podejściowe, inaczej podejściówki i zakochaj się w ich zaletach.
Ostatnio zamieszczone
Maroko. Szafszawan – niebieskie miasto
Szafszawan od początku stanowiło obowiązkowy punkt naszej podróży po Maroku.
Ukryte w górach Rif miasteczko, w którym spoczywają szczątki muzułmańskich świętych mężów przez stulecia było niedostępne dla obcokrajowców. Niewierni mieli do niego całkowity zakaz wstępu. Czasy się jednak zmieniły i dzięki temu nasza dwójka po 3,5 godzinnej jeździe z Fez, mogła zagubić się w labiryncie biało-niebieskich uliczek medyny tego niezwykle malowniczego miasteczka.
Maroko. Casablanca, Meknes, Mulaj Idris i Volubilis
Po lądowaniu w Agadirze, który jako typowy nadmorski kurort nie przedstawia dla nas prawie żadnej wartości podróżniczej i który jak najszybciej chcemy opuścić, późne popołudnie spędzamy na odbiorze wynajętego samochodu, wizycie w lokalnym supermarkecie (ceny wyższe niż w Polsce) i noclegu w hotelu na obrzeżach miasta.
Następnego dnia rano ruszamy w stronę Fezu. Przed nami trasa licząca ponad 700 kilometrów.
Maroko. Południe kraju – kaniony, kazby, ksary i pustynia. Co warto zobaczyć
Bez pobytu na południu Maroka, bez widoku oaz z gajami palmowymi, złocistych wydm i dotknięcia stopami gorącego piasku Sahary, podróży do tego kraju nie można uznać za kompletną.
Maroko. Co zobaczyć, główne atrakcje, informacje praktyczne
Fascynujące labirynty zabytkowych medyn, gwarne targowiska zwane sukami, miasteczka nad wodami Oceanu Atlantyckiego oraz zamki z gliny na dalekim Południu. Do tego gorący piasek pustyni i czterotysięczne szczyty w górach Atlas. To wszystko a nawet więcej oferuje Maroko – afrykański kraj z orientalnym charakterem.
Czarnogóra. Wybrzeże Adriatyku od Budvy po Stari Bar
Kusi was relaks nad wodami Morza Adriatyckiego połączony ze spacerami po zabytkowych starówkach urokliwych miasteczek? Jeżeli tak, to w Czarnogórze znajdziecie kilka wyjątkowych miejscówek. Budva, Petrovac, Stari Bar, miasteczka Zatoki Kotorskiej – tych adriatyckich perełek nie możecie ominąć podczas podróży po kraju.
Czarnogóra. Park Narodowy Prokletije. Zla Kolata – opis wejścia na najwyższy szczyt kraju. Korona Europy
Dziewicze góry Prokletije, wyrzeźbione przez zjawiska krasowe skały i tropienie znikającego wśród nich szlaku, do tego widok opadającej 500 metrów pionowo w dół północnej ściany Zlej Kolaty oraz cudowna panorama z jej wierzchołka. Wejście na najwyższy szczyt Czarnogóry to był piękny, niezapomniany dzień.
Czarnogóra. Jezioro Pivskie, trasa P14 przez Park Narodowy Durmitor, kanion rzeki Tara
Widzieliście właśnie Zatokę Kotorską i ulokowane nad jej brzegami miasteczka. Może dotarliście też do Budvy i pozostałych perełek adriatyckiego wybrzeża Czarnogóry. Jesteście przekonani, że kraj ten pokazał już to co w nim najlepsze.
Ruszcie jednak w stronę jego interioru – nad Jezioro Pivskie a następnie trasą P14 przez Park Narodowy Durmitor i dalej do kanionu rzeki Tara. Szybko przekonacie się, w jakim byliście błędzie.
Czarnogóra. Monaster Ostrog
Spektakularna lokalizacja, barwne freski i mozaiki oraz atmosfera sprzyjająca wyciszeniu. Wśród sakralnych obiektów Czarnogóry nie ma piękniejszego miejsca niż Monaster Ostrog. Ale to nie wszystko. Ze względu na malownicze położenie klasztor śmiało można wyliczać jednym tchem z największymi atrakcjami kraju.
Czarnogóra. Zatoka Kotorska – co zobaczyć, atrakcje. Trasa P1 Cetynia-Kotor, miasta Kotor, Perast
Wizytówka kraju, ale też jedno z miejsc na liście must see obejmującej całe Bałkany. Krajobrazowa perełka wywołująca przysłowiowy opad szczęki, ale również rejon lokalizacji pełnych uroku miasteczek. Jakie miejsce w Czarnogórze zbiera od turystów najwięcej ochów i achów?
To Zatoka Kotorska, punkt obowiązkowy podróży do Montenegro.