AZJA, WIETNAM
Dodaj komentarz

Wietnam, Sapa

Nocny pociąg z Hanoi rankiem dociera do Lao Cai, na granicy Wietnamu i Chin. Skąd rozklekotane mini vany pną się serpentynami pod górę na wysokość 1600 m n.p.m., do otoczonej wspaniałymi tarasami ryżowymi miejscowości Sapa, pełniącej w I poł. XX wieku rolę francuskiego kurortu.

Górskie miasteczko najczęściej spowija mgła. Ludzie przemieszczają się w niej niczym zjawy. Wieczorami często zdarzają się przerwy w dostawach prądu.
Mimo wszechogarniającej mgły Sapa jest miejscem barwnym. Koloryt zawdzięcza mieszkańcom okolicznych wiosek, reprezentującym mniejszości etniczne tego regionu. Na ulicach Sapy spotkać zatem można Hmongów i Czerwonych Dzao – głównie kobiety w tradycyjnych strojach i nakryciach głowy oraz, mimo wilgoci i niskich temperatur, w plastikowych sandałach na gołych stopach. W towarzystwie miejscowych warto zwiedzić okolicę, podziwiając najwspanialsze w Wietnamie tarasy ryżowe. Po wędrówce natomiast rozgrzać się i odpocząć w jednej z lokalnych knajpek, przy opalanym drewnem kominku.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s