MAPY ONLINE

MAPY ONLINE -> na portalu Góry i ludzie lub po kliknięciu w wybrany link:

KARPATY

beskid-maly-okladka[1]

BESKID MAŁY

1:25000, Studio Plan, 2015

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

 

 

 

beskid-slaski-papierowa-03[2]BESKID ŚLĄSKI

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

 

 

 

cieszyn_2015_okladka[1]

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Uwzględniono numery posesji, układ komunikacji miejskiej i inne potrzebne informacje. Mapa jest zaktualizowana w terenie, a zredagowana przez Grzegorza Zwolińskiego.

 

 

 

bielsko_2013_okladka[1]

OKOLICE BIELSKA-BIAŁEJ DLA AKTYWNYCH

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

 

 

 

pieniny-okladka[1]

PIENINY

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

 

 

szczyrk_zywiec_2014_okladka[1]

SZCZYRK, ŻYWIEC I OKOLICE

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar od Żywca na wschodzie i południu do Szczyrku na zachodzie, po południowe krańce Bielska-Białej na północy. Na mapie naniesiono informacje przydatne turyście, jak granice obszarów chronionych, zabytki, noclegi, restauracje, kościoły, pałace i inne.

 

 

brenna_2015_okladka[1]

BRENNA, WISŁA I OKOLICE

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

 

 

SUDETY

 

gory-bardzkie-okladka[1]

GÓRY BARDZKIE 

1:40000, Galileos, 2012

Obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Ząbkowice Śląskie, Srebrna Góra, Bardo, Kłodzko. Zaznaczono wszystkie szlaki piesze i rowerowe podając ich długości i czas przejścia szlaków pieszych oraz informacje przydatne turyście takie jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych i rezerwatów.

 

 

 

gory-bystrzyckie-okladka[2]GÓRY BYSTRZYCKIE I GÓRY ORLICKIE

1:40000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar Gór Bystrzyckich i Orlickich, z uzdrowiskami Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój oraz ośrodkami narciarskimi w Zieleńcu i Deštnem. Znajdują się tu takie atrakcje jak Torfowisko pod Zieleńcem i przełom Dzikiej Orlicy Zemská brána. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych…

 

 

gory-kaczawskie-okladka[2]

GÓRY I POGÓRZE KACZAWSKIE 

1:50000, Galileos, 2013

Szczegółowa mapa Gór i Pogórza Kaczawskiego aktualizowana w terenie. Obejmuje obszar wokół Złotoryi, Świerzawy, Wojcieszowa i Bolkowa. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi.

 

 

 

gory-izerskie-okladka[1]GÓRY IZERSKIE

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar od Hejnic i Nového Města na zachodzie, poprzez Świeradów Zdrój i Szklarską Porębę, aż do odległych Piechowic. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych (także Single Track) z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi.

 

 

gory-opawskie-okladka[2]GÓRY OPAWSKIE

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar rozciągnięty między Prudnikiem i zachodnimi przedmieściami Głuchołaz, sięga głęboko na południe w terytorium Czech. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych oraz ścieżki przyrodnicze – wraz z czasami przejść.

 

 

gory-stolowe-okladka[2]

GÓRY STOŁOWE 

1:30000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Parku Narodowego Gór Stołowych wraz z jego najbliższymi okolicami – Policami, Kudową, Dusznikami, Polanicą, Nową Rudą. Aktualizowana w terenie, zawiera aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

 

 

gory-zlote-okladka[2]

1:40000, Galileos, 2015

Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. – płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na osi wsch.-zach.) z zaznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi z wyznaczonymi odległościami i czasami przejść.

 

 

 

jesioniki-okladka[2]

1:40000, Galileos, 2014

Obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, wyciągi narciarskie. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z kilometrażem.

 

 

 

karkonosze-okladka[1]

KARKONOSZE

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar czeskich i polskich Karkonoszy – od Špindlerův Mlýna i Peca po Karpacz, Jelenią Górę, Kowary i Szklarską Porębę. Zawiera hipsometryczny rysunek warstwic, naniesione liczne szlaki turystyczne z czasami przejść, a także trasy rowerowe.

 

 

 

masyw-slezy-okladka[3]MASYW ŚLĘŻY-SOBÓTKA

1:25000, Galileos,

Oprócz samego Masywu Ślęży obejmuje także fragmenty Równiny Świdnickiej, Równiny Kąckiej i Kotliny Dzierżoniowskiej. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz najważniejsze atrakcje.

 

 

masyw-snieznika-okladka[1]

MASYW ŚNIEŻNIKA

:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej – Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, restauracje, kościoły, pałace i inne.

 

 

przedgorze-sudeckie-okladka[1]

PRZEDGÓRZE SUDECKIE 

1:50000, Studio Plan, 2013

Obejmuje obszar Przedgórza Sudeckiego – Dzierżoniów, Kłodzko, Bardo, Srebrną Górę, Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Strzelin, Nysę, Grodków, Otmuchów i Ziębice. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic.

 

 

rudawy-janowickie-okladka[3]

RUDAWY JANOWICKIE

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje tereny rozciągające się od Jeleniej Góry po Kamienną Górę – Rudawy Janowickie, Wzgórza Karpnickie, Góry Sokole, Góry Lisie i Góry Ołowiane. Zaznaczono na niej szlaki piesze i rowerowe, skały wspinaczkowe, z których słynie region i najważniejsze atrakcje turystyczne.

 

 

gory-sowie-okladka[1]

TRASY ROWEROWE GÓR SOWICH

1:40000, Galileos, 2015

Mapa obejmuje pasmo Gór Sowich. Na zachodzie sięga do Jedliny Zdrój, na wschodzie po Piławę Górną, na południu obejmuje Nową Rudę i Przełęcz Srebrną, na północy zaś dochodzi do południowych granic Świdnicy. Treść kartograficzna mapy zawiera cenne informacje potrzebne turyście takie jak np. przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, zabytki, nazwy ulic w miejscowościach, bazę noclegową.

 

 

wzgorza-strzelinskie-okladka[1]

WZGÓRZA STRZELIŃSKIE I NIEMCZAŃSKIE

1:45000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar powiatów strzelińskiego i ziębickiego – Wzgórza Dębowe, Lipowe, Dobrzenieckie, Strzelińskie, Niemczańskie, Kotlinę Henrykowską oraz Wysoczyznę Ziębicką. Są tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne z długościami i wszystkie informacje potrzebne turyście.

 

 

POLSKA

 

jura-okladka[1]JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

1:50000, Compass, 2015

Mapa zawiera obszar rozciągnięty od Częstochowy na północnym zachodzie po Ogrodzieniec na południowym wschodzie. Zaznaczone zostały tu aktualne szlaki piesze, konne i rowerowe.